کارهایی که در تمیزکردن هال و پذیرایی فراموش می‌کنیم (۱)

ساخت وبلاگ
چکیده : جاروبرقی کشیدن برای تمیزکردن هال و پذیرایی جزو کارهای معمول است. اما کارهای کوچکی هستند که معمولاً... با عنوان : کارهایی که در تمیزکردن هال و پذیرایی فراموش می‌کنیم (۱) بخوانید :
<strong></strong>

جاروبرقی کشیدن برای تمیزکردن هال و پذیرایی جزو کارهای معمول است. اما کارهای کوچکی هستند که معمولاً از دید شما پنهان می‌مانند. اما آن کارها چه هستند؟ روزچین به این سؤال جواب می‌دهد. این نکات نه‌تنها در خانه‌تکانی عید که در تمام روزهای سال به شما برای داشتن خانه‌ای درخشان‌تر کمک می‌کند.

لامپ‌ها

تمیزکردن هال و پذیرایی
لامپ‌ها معمولا در گردگیری نادیده گرفته می‌شوند.

اولین موردی که ممکن است در تمیزکردن هال و پذیرایی شود، لامپ‌ها هستند. گرد‌و‌خاکی که روی لامپ می‌نشیند، باعث می‌شود روشنایی لامپ‌ها کم شود و کدر به نظر برسند. چراغ‌ها را خاموش کنید، یک دستمال مرطوب (نه خیس) بردارید و به‌آرامی روی لامپ‌ها بکشید. ایده‌آل‌ترین حالت این است که این کار را صبح انجام دهید که تا شب و قبل از روشن‌کردنشان خشک شوند.

لوسترها

تمیزکردن هال و پذیرایی
اگر ممکن است قطعات لوستر ار جدا کنید و بشویید.

لوسترها خیلی سریع و راحت گردوغبار را به خود جذب می‌کنند. در این مورد هم قبل از شروع به تمیزکردن لامپ‌ها را خاموش کنید. می‌توانید گاهی برای تمیزکردن لوسترها از اسپری چندکاره را به سطح لوستر بپاشید؛ سپس کثیفی‌ها را بادقت پاک کنید. برای تمیزشدن بهتر، قطعات قابل جداشدن را جدا کنید و با آب گرم بشویید.

زیر فرش، مبل و…

تمیزکردن هال و پذیرایی
از این قسمت‌ها هم غافل نشوید.

قطعاً برای تمیزکردن هال و پذیرایی سطح فرش و زمین را بارها و بارها جارو کشیده‌اید. اما چندبار زیر فرش‌ها یا مبل‌ها را تمیز کرده‌اید؟ قطعاً این قسمت‌ها گرد‌و‌خاک زیادی به خود می‌گیرند؛ بنابراین برای تمیزکردن این نقاط فرش‌ها را جابه‌جا کنید، رویه مبل‌ها را بردارید و جابه‌جا کنید و زیر آن‌ها را هم جاروبرقی بکشید.

دیوارها

تمیزکردن هال و پذیرایی
دیوار به‌راحتی لکه می‌شود، بنابراین نیاز به تمیرکاری دارد.

با وجود اینکه دیوار به‌راحتی و با به‌جاماندن یک اثر انگشت یا شیطنت کودکتان می‌تواند کثیف شود، اما معمولاً در نظافت خانه نادیده گرفته می‌شوند. پوشش دیوار ممکن است بسیار ظریف و آسیب‌پذیر باشد، مخصوصاً اگر این پوشش کاغذ دیواری باشد. بنابراین شما ابتدا باید روش‌های مختلف تمیزکردن آن را امتحان کنید تا آسیب نبینند. برای شروع روی قسمت کوچکی این کار را انجام دهید. اگر مشکلی پیش نیامد، از روش انتخابی برای کل دیوار استفاده کنید.

از دست ندهید:  خانه‌تکانی؛ نظافت اتاق خواب در پانزده دقیقه

این نکات را به‌خاطر داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید تا در قسمت بعدی چند نکتۀ دیگر را با شما در میان بگذاریم. برای گردگیری و پاکسازی خانه می‌توانید از روش‌های غیرشیمیایی که قبلا و در این مقاله برای شما همراهان آماده کرده‌ایم، استفاده کنید. منتظر قسمت دوم باشید.

منبع: housebeautiful

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید

Share
مطلب قبلیغذای کره‌ای؛ کیم‌باب (김밥)
مطلب بعدیفشن‌شو؛ فشن‌شوی فِندی در بهار و تابستان ۲۰۱۸
...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت: 19:17