کارهایی که در تمیزکردن هال و پذیرایی فراموش می‌کنیم (۲)

ساخت وبلاگ
چکیده : در قسمت اول این مقاله شروع به بررسی قسمت‌هایی برای نظافت هال و پذیرایی کردیم که در گردگیری و نظافت ر... با عنوان : کارهایی که در تمیزکردن هال و پذیرایی فراموش می‌کنیم (۲) بخوانید :

در قسمت اول این مقاله شروع به بررسی قسمت‌هایی برای نظافت هال و کردیم که در گردگیری و نظافت روزانه نادیده گرفته می‌شوند. در ادامه بقیۀ موارد را به شما توضیح می‌دهیم. همراه روزچین باشید.

تلویزیون

نظافت هال و پذیرایی
تلوبزیون را با دستمال مخصوص خودش گردگیری کنید.

یکی از چیزهایی که ممکن است در نظافت هال و پذیرایی از آن غافل شویم. تلویزیون است. اگر یک بار به گرد‌و‌خاک نشسته روی بدنۀ تلویزیون و مانیتور آن دقت کنید، قطعاً وسوسه می‌شوید که آن را تمیز کنید. اما چگونه این کار را انجام دهید؟

تلویزیون را خاموش کنید و از پریز بکشید. سپس گردوغبار نشسته روی آن را با یک دستمال میکروفایبر نرم که مخصوص تلویزیون است، پاک کنید. مطمئن شوید که حتما همۀ دکمه‌ها، فرورفتگی‌‌ها و برجستگی‌های پشت تلویزیون را تمیز می‌کنید. برچسب‌های روی آن را هم با یک دستمال نم‌دار یا دستمال مرطوب کودک پاک کنید. سپس اجازه دهید در مجاورت هوا خشک شوند. بعد از انجام همۀ این کارها و خشک شدن قسمت‌های مرطوب، دوباره دو شاخه تلویزیون را به پریز بزنید.

شوفاژها

نظافت هال و پذیرایی
برای این کار از گردگیر دستی استفاده کنید.

مورد دیگری که در نظافت هال و پذیرایی اهمیت دارد، تمیزکردن شوفاژها (رادیاتور) مخصوصأ در فصل زمستان است؛ زیرا علاوه بر تجمع گردوغبار، گرما باعث کثیف‌شدن رنگ دیوار یا کاغذ دیواری کنار آن می‌شود. ابتدا با یک داستر (گردگیر دستی) گردوغبار آن را از بین ببرید سپس با یک پارچۀ مرطوب شوفاژ را تمیز کنید. حالا کف زمین را بپوشانید، شوفاژ را آب بکشید و با دستمال نرم خشک کنید.

کنترل تلویزیون

نظافت هال و پذیرایی
از وسایلی که در تمیزکردن خانه نادیده گرفته می‌شود.

قبل از اینکه شما متوجه شوید، روی کنترل تلویزون اثرات چربی نمایان می‌شود. خبر خوب اینکه کنترل شما به‌راحتی تمیز می‌شود. نیازی به دستمال پاک‌کنندۀ گران ندارید، بلکه می‌توانید از یک دستمال ارزان و معمولی استفاده کنید. دستمال را مرطوب کنید و تمام سطح کنترل را تمیز کنید، سپس اجازه دهید در معرض هوا خشک شود.

از دست ندهید:  خانه‌چین؛ یازده روش برای نظم دادن وسایل خانه

شومینه و بخاری

نظافت هال و پذیرایی
شومینه و بخاری را نکنید.

شومینه و بخاری هم کثیف می‌شوند و نیاز به پاکسازی دارند. در صورت امکان طبق دستورالعمل دفترچۀ راهنما آن را تمیز کنید. برای قسمت فلزی بخاری و شومینه و قسمت فرفوژۀ شومینه می‌توانید از یک دستمال نرم و مرطوب یا از برس‌های جاروبرقی استفاده کنید. هرگونه زنگ را با استفاده از یک برس سیمی از بین ببرید.

بلندگوها

نظافت هال و پذیرایی
دستورالعمل گفته شده را دنبال کنید.

اگر روکش بلندگوها پارچه‌ای نیست، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را جدا کنید. برای تمیزکردن و خلاص‌شدن از گردوغبار نشسته بر آن می‌توانید از برس‌های جاروبرقی یا یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید. اگر پارچه‌ای هستند، نمی‌توانید برای تمیزکردن آن‌ها را جدا کنید. بهتر است دفترچه راهنما را برای این کار مطالعه کنید. همچنین می‌توانید از یک پرزگیر لباس برای نظافت بلندگوها استفاده کنید.

این قسمت هم به اتمام رسید. امیدواریم نکات گفته شده در این دو قسمت برای نظافت هال و پذیرایی منزل به شما کمک کند. یادتان باشد که این نکات فقط مخصوص به گردگیری و خانه‌تکانی عید نیست و همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید.

منبع: housebeautiful

خواندن این مقاله را هم از دست ندهید:
تقویم ۱۲ ماهه برای داشتن یک خانۀ تمیز

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید

Share
...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت: 19:17